2,5 mln biometrycznych kart płatniczych w 2021 r. Kolejny krok do przyszłego „faktycznego rodzaju płatności”

ikona Zweryfikowane przez społeczność

ABI Research prognozuje, że w 2021 r. Może zostać wydanych 2,5 miliona biometrycznych kart płatniczych, co stanowi pierwszy krok w kierunku uzyskania „faktycznego rodzaju płatności przyszłości” w dłuższej perspektywie.

Firma doradztwa rynkowego sugeruje, że wysiłki różnych podmiotów w ekosystemie poprawiły wydajność, uprościły produkcję i, co najważniejsze, zmniejszyły koszty.

„Zanim rynek biometrycznych kart płatniczych nabierał kształtu, upłynęło trochę czasu, ponieważ jest to najbardziej złożony format karty, jaki kiedykolwiek opracowano” – wyjaśnia dyrektor ABI Research Digital Security Research, Phil Sealy. „Biometryczne rozwiązania kart płatniczych pierwszej generacji mogą osiągać średnią cenę sprzedaży (ASP) w zakresie od 20 do 30 USD, znacznie wyższą niż dzisiejszy 1–2 USD za kartę kontaktową lub zbliżeniową. Koszt jest jednym z najważniejszych czynników hamujących, który utrzymuje biometryczną kartę płatniczą na etapie pilotażu i oceny ”.

Zgodnie z nowym raportem firmy „Biometryczne karty płatnicze”, w zależności od ilości, szacuje się, że koszt jednostkowy karty wyniesie od 13 do 20 USD w 2021 r.

Problemy związane z komponentami dyskretnymi są rozwiązywane albo poprzez podejście system na opakowaniu, w którym niektóre komponenty są zintegrowane z ASIC w celu zmniejszenia liczby niezbędnych komponentów, albo poprzez podejście oparte na jednym układzie krzemowym. Ta ostatnia obejmuje wkładkę z pojedynczym chipem i czujnikiem.

Wiele planowanych projektów zostało odroczonych o sześć do dziewięciu miesięcy z powodu pandemii, twierdzi ABI, a zawirowania na rynku sprawiły, że emitenci byli bardziej konserwatywni w kwestii wydatków na innowacje, ale ogólne przyspieszenie zbliżeniowych płatności cyfrowych i wyższe limity kwot płatności zbliżeniowych sprawiają, że apetyczny rynek docelowy ”- mówi Sealy.

„Te wyższe limity transakcji zbliżeniowych mają pozostać i można je uznać za znaczący sygnał, że zbliżeniowe ostatecznie staną się de facto cyfrowym rodzajem płatności przyszłości. To bardzo dobrze sprawdza się w innowacyjnych formach kart, takich jak biometryczna karta płatnicza, zaprojektowana w celu zapewnienia silnego uwierzytelnienia konsumenta (SCA) w celu rozwiązania problemu rosnącej liczby oszustw zbliżeniowych Card Present (CP), ale także prywatności dzięki biometrycznej metoda uwierzytelniania typu „dopasuj na karcie” – podsumowuje Sealy.

ABI wymienia Fingerprint Cards, G + D, Idemia, Idex Biometrics, Infineon, Linxens, NXP, STM i Thales wśród aktywnych sprzedawców na rynku.

Przed pandemią Goode Intelligence prognozowała, że ​​do 2023 roku w użyciu będzie prawie 579 milionów kart płatniczych.

Źródło: https://www.biometricupdate.com/202012/2-5m-biometric-payment-cards-in-2021-could-be-first-step-for-future-de-facto-payment-type

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *