700.000 kamer CCTV w Londynie

Z badań przeprowadzonych przez CCTV.co.uk wynika, że w Londynie jest teraz 1 kamera CCTV na 13 osób, co oznacza, że w Londynie jest obecnie 691000 kamer CCTV (2020/21)

Londyn jest często nazywany światową stolicą CCTV i nie bez powodu. Miasto jest domem dla setek tysięcy kamer CCTV, a przeciętny Londyńczyk jest łapany przez CCTV 300 razy dziennie.

Możemy z całą pewnością stwierdzić, że Londyn jest jednym z najsilniej monitorowanych miast na świecie, ale określenie dokładnej liczby kamer CCTV jest znacznie trudniejsze. Londyńska telewizja CCTV jest połączeniem rządowego nadzoru, bezpieczeństwa biznesowego i prywatnych systemów monitoringu domowego, które są własnością osób fizycznych.

Różne typy telewizji przemysłowej są rejestrowane w różny sposób, a niektóre w ogóle nie muszą być rejestrowane, co oznacza, że ​​każda liczba musi być „szacunkiem”. Mimo to istnieje wiele źródeł, z których możemy skorzystać, aby nasze przypuszczenia były tak pouczające, jak możliwy.

Obecnie w Londynie jest 691 000 kamer CCTV
Szybkie wyszukiwanie w Google „Ile kamer CCTV jest w Londynie?” często podaje liczbę około 500 000. Ta liczba pochodzi z sondażu przeprowadzonego w 2002 roku przez pisarzy Michaela McCahilla i Clive’a Norrisa, ale sondaż był mocno krytykowany za to, że nie wykorzystano wystarczająco szerokiej próby. Nawet jeśli metodologia badania jest solidna, liczba ta byłaby do tej pory bardzo nieaktualna. Populacja Londynu wzrosła o prawie 2 miliony od 2002 roku, więc prawdopodobny jest porównywalny wzrost liczby aparatów fotograficznych.

Ile jest aparatów rządowych?
Próbując odgadnąć ogólną liczbę kamer CCTV w stolicy, powinniśmy zacząć od informacji, których jesteśmy pewni. Kamery będące własnością organów rządowych i przez nie obsługiwane są przedmiotem publicznego rejestru, więc możemy posługiwać się tymi danymi z pewnym stopniem pewności. Transport for London wykorzystuje łącznie 15516 kamer w całej sieci metra, a Metropolitan Police ma kolejnych 110.

Rada City of London obsługuje 651 kamer, a badanie BBC z 2009 r. Wykazało, że we wszystkich radach lokalnych w Wielkim Londynie używano 7431 kamer monitorujących.

Jak dotąd daje to łącznie 23 708 aparatów – to absurdalnie niska liczba, jeśli kiedykolwiek spacerowałeś po centrum Londynu. Ale te oficjalne dane pokazują nam tylko niewielką część obrazu.

Zdecydowana większość londyńskich kamer CCTV nie jest kontrolowana przez rząd, ale jest w posiadaniu i jest obsługiwana przez osoby prywatne i firmy. Kamery na terenie firmy muszą być zarejestrowane w ICO (biurze komisarza ds. Informacji), ale w ramach zmiany w stosunku do poprzednich przepisów, krajowe kamery CCTV nie muszą być rejestrowane, jeśli rejestrują obrazy tylko na terenie własności właściciela. Oznacza to, że w Londynie są potencjalnie setki tysięcy niezarejestrowanych prywatnych kamer CCTV, co jeszcze bardziej utrudnia zadanie.

A więc ile domowych kamer CCTV jest w Londynie?

To jest pytanie za milion dolarów i niestety nie ma łatwego sposobu na odpowiedź. Dobrym punktem wyjścia jest raport British Security Industry Association z 2015 roku. Chociaż niniejszy raport nie próbuje podać całkowitej liczby kamer w Londynie, zawiera bardzo przydatne oszacowanie porównania liczby kamer prywatnych z liczbą kamer rządowych. BSIA uważa, że ​​liczba kamer prywatnych może przewyższyć liczbę kamer publicznych nawet o 70 do 1. Warto zauważyć, że badanie dotyczyło całego kraju. Z tego, co już wiemy o poziomach nadzoru w Londynie, jest prawdopodobne, że kapitał spadnie na górny koniec tego szacunku. Opierając się na naszej poprzedniej liczbie 23 708 kamer publicznych, szacunek 70 razy więcej kamer prywatnych dałoby wynik 536 447. Dodanie ich razem dałoby nam w sumie 560 155 – niewiele więcej od szacunków McCahilla i Norrisa, o których wspominaliśmy wcześniej.

To wciąż wydaje się niskie, biorąc pod uwagę, że od tego badania minęło 18 lat, a w międzyczasie Londyn doświadczył jednego z największych wzrostów liczby ludności i nieruchomości w swojej historii. Wykorzystanie wzrostu populacji do oszacowania wzrostu liczby kamer nie jest złą strategią, a raport BSIA może nam w tym pomóc. Raport sugeruje, że w całej Wielkiej Brytanii na 14 osób przypada średnio jedna kamera. Szacuje się również, że w najbardziej ruchliwych obszarach liczba ta wzrasta do 1 kamery na 11 osób. Możemy spokojnie założyć, że Londyn mieści się w kategorii „najbardziej ruchliwych obszarów”, więc użycie jednego na 11 szacunków wydaje się sensowne. Według ostatnich obliczeń, populacja Londynu wynosiła 9304 000. Dzieląc to przez 11, otrzymujemy szacunkową liczbę 845 818 kamer w stolicy.

Londyn to jednak nie cały obszar CBD, składa się z wielu rozległych przedmieść. Tak więc CCTV.co.uk uważa, że ​​możemy bezpiecznie obniżyć liczbę do 1 kamery na 13 mieszkańców – to dałoby nam 691000 kamer w Londynie w 2020/21.

Ta liczba nie jest pewna, ale na podstawie tego, co wiemy o liczbie kamer w 2002 r. I rozwoju miasta od tamtego czasu, wydaje się, że jest to rozsądne oszacowanie. Jeśli nadal będziemy obserwować wzrost poziomu nadzoru zgodnie ze stanem zaludnienia możemy spodziewać się, że liczba kamer CCTV w stolicy przekroczy milion w ciągu najbliższych 5 lat.

Źródło: https://www.cctv.co.uk/how-many-cctv-cameras-are-there-in-london/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *