Boris Johnson: „Cały świat musi zostać zaszczepiony”

Boris Johnson powiedział G7, że „nie ma sensu” szczepić poszczególnych narodów, jeśli „cały świat” nie otrzyma szczepionki.

Nastąpiło to po tym, jak premier zobowiązał się przekazać większość nadwyżek szczepionek w Wielkiej Brytanii biedniejszym krajom.

W sumie w Wielkiej Brytanii zamówiono ponad 400 milionów dawek szczepionek – wystarczy, aby zaszczepić swoją populację trzykrotnie.

Ale z niektórymi szczepionkami, które zostały jeszcze zatwierdzone przez brytyjski regulator leków, a krajowy program szczepień wciąż jest w pełnym toku, rząd nie podał jeszcze daty, kiedy zostaną przekazane pierwsze darowizny Covax.

Zwracając się z Downing Street do przywódców, w tym prezydenta USA Joe Bidena, na jego pierwszym dużym spotkaniu wielostronnym, pan Johnson zachęcał inne kraje rozwinięte do przyłączenia się do wysiłków na rzecz zwiększenia globalnej podaży szczepionek.

Powiedział: „Nauka w końcu zdobywa przewagę nad Covidem, co jest wielką, wielką i dawno spóźnioną rzeczą.

„Ale nie ma sensu szczepić naszych indywidualnych populacji – musimy upewnić się, że zaszczepiono cały świat, ponieważ jest to globalna pandemia i nie ma sensu, aby jeden kraj był daleko przed drugim, musimy poruszać się razem …

„Tak więc jedną z rzeczy, o których wiem, że koledzy będą chcieli zrobić, jest zapewnienie dystrybucji szczepionek po kosztach na całym świecie – upewnienie się, że każdy dostanie potrzebne im szczepionki, aby cały świat mógł razem przejść przez tę pandemię. „

Źródło: https://www.standard.co.uk/news/uk/boris-johnson-g7-vaccine-whole-world-b920570.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *