COVID-19 rozprzestrzenia się w domach opieki mimo wyszczepienia mieszkańców

Pomimo zakończonej w Hiszpanii w styczniu fazy priorytetowych szczepień przeciwko Covid-19 przybywa ognisk zakażenia w szpitalach oraz w domach seniorów, wynika z danych regionalnych służb medycznych.

Cytujący je w czwartek dziennik “El Mundo” odnotowuje, że jedno z największych ognisk wystąpiło w ostatnich dniach w domu spokojnej starości w andaluzyjskim mieście Chiclana de la Frontera, na południu. Dotychczas zmarły tam 22 osoby, a około 80 zostało zainfekowanych.

W czwartek rano potwierdzono też blisko 40 infekcji w ośrodku dla seniorów na przedmieściach Ciudad Real, w regionie Kastylia-La Mancha, w centrum kraju. Tam również w styczniu przeprowadzono szczepienia przeciwko Covid-19.

Pomimo szczepień ogniska koronawirusa pojawiają się także w hiszpańskich szpitalach, w których również zakończono szczepienia w styczniu. Bardzo trudna sytuacja występuje w szpitalu w Vigo, na północnym zachodzie, gdzie potwierdzono już prawie 90 infekcji SARS-CoV-2.

W Izraelu, gdzie zaszczepiono już ponad 3 miliony osób z 9,5 milionowej populacji, wzrost zakażeń jest nadal jeden z najwyższych na świecie. To kolejne dowody na to, że szczepionki nie chronią przed koronawirusem.

Źródła: https://www.elmundo.es/ciencia-y-salud/salud/2021/02/03/601b04c7fdddff5c888b4623.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *