FBI twierdzi, że bomby rurowe zostały podłożone w noc przed szturmem na Kapitol

FBI ujawniło w piątek, że bomby rurowe znalezione przez śledczych przed siedzibami Republikańskiego Komitetu Narodowego i Demokratycznego Komitetu Narodowego zostały podłożone w noc poprzedzającą szturm na budynek Kapitolu USA.

Biuro oznajmiło, że „opracowało nowe informacje dotyczące bomb rurowych” odkrytych w stolicy kraju, mówiąc, że jeszcze nieznany podejrzany nosił plecak i umieścił jeden ładunek wybuchowy w RNC i inny w DNC między 19:30 a 20:30 w dniu 5 stycznia, opisując go jako noszącego maskę, szarą bluzę z kapturem i żółte, czarne i szare buty Nike Air Max Speed Turf. Nagroda FBI za informacje prowadzące do aresztowania podejrzanego została podniesiona z $50,000 do $75,000, a teraz wzrosła do $100,000, ponieważ biuro próbuje dowiedzieć się, kto to zrobił.

Washington Post uzyskał i opublikował w piątek nagrania wideo z podejrzanym, na których widać go w trakcie podkładania bomby w noc poprzedzającą zamieszki na Kapitolu 6 stycznia. Kamery bezpieczeństwa pokazują podejrzanego, odpowiadającego zdjęciom ujawnionym przez FBI, zarówno niosącego, jak i noszącego plecak i idącego przez Rumsey Court w kierunku obszaru za RNC i Capitol Hill Club, gdzie anonimowe źródło podało, że poszedł podłożyć bombę. Wideo pokazuje również, że chodzi tam i z powrotem obok domów w bezpośrednim sąsiedztwie, a funkcjonariusz organów ścigania powiedział, że ten sam podejrzany podłożył bomby w DNC, choć FBI nie powiedział, który materiał wybuchowy został podłożony jako pierwszy.

To kolejny dowód na to, że anarchistyczna inwazja na Kongres została wcześniej zaplanowana, a nie „zainicjowana przez prezydenta Trumpa” jak fałszywie twierdzono w toczącym się obecnie niekonstytucyjnym procesie impeachmentu.

Źródło: https://www.washingtonexaminer.com/news/fbi-pipe-bomb-night-before-capitol-riot

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *