Nowa Zelandia całkowicie zawiesza wjazd nawet dla własnych obywateli

Nowa Zelandia zawiesza na 17 dni wjazd dla podróżnych z Indii (także dla własnych obywateli) w związku z gwałtownym wzrostem zachorowań na Covid-19

Nowozelandzki tymczasowy zakaz wjazdu dla podróżnych z Indii pojawia się w momencie, gdy kraj ten odnotowuje ponad 100.00 przypadków choroby koronawirusowej (Covid-19) dziennie od trzech dni.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła w czwartek tymczasowy zakaz dla podróżnych z Indii od 11 kwietnia z powodu ogromnego wzrostu przypadków Covid-19, jak podała agencja Reuters.

„Chcę podkreślić, że chociaż przyjazdy COVID z Indii spowodowały podjęcie tego środka, przyglądamy się temu, jak ogólnie zarządzamy punktami wyjazdu wysokiego ryzyka. To nie jest ocena ryzyka specyficznego dla danego kraju” – powiedziała Jacinda Ardern, cytowana przez agencję Reutera.

Zawieszenie wjazdu dla wszystkich podróżnych, w tym obywateli Nowej Zelandii, rozpoczyna się 11 kwietnia o godz. 16 czasu lokalnego i będzie obowiązywać do 28 kwietnia, jak powiedziała nowozelandzka premier, cytowana przez agencję. W tym czasie rząd przyjrzy się środkom zarządzania ryzykiem, aby wznowić podróże, dodała.

W związku z masowym wzrostem liczby zachorowań w Indiach, kilka stanów wprowadziło ograniczenia w podróżowaniu i wprowadziło obowiązek posiadania przez pasażerów negatywnego raportu Covid-19 podczas przekraczania granic. Rząd przyspieszył proces szczepień w całym kraju, aby uodpornić coraz więcej osób przeciwko wirusowi. Obecnie każdy w wieku 45 lat i więcej jest uprawniony do otrzymania szczepionki Covid-19.

Źródło: https://www.hindustantimes.com/india-news/new-zealand-suspends-entry-for-travellers-from-india-over-covid-19-surge-101617851537766.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *