Prezydent Tanzanii ostrzega przed szczepieniami i krytykuje lockdown

John Magfuli, ostrzega przed szczepieniami na koronawirusa, oraz krytykuje lockodwn. „Nie ufaj tym szczepionkom”. „Jesteśmy chronieni przez Boga”.

„Jest kilku Tanzańczyków, którzy wyjechali za granicę, aby zaszczepić się na koronę i to oni przynieśli tu chorobę” – powiedział Magufuli w środę w przemówieniu transmitowanym przez TBC. „Nie ufaj tym szczepionkom”.

Wezwał Ministerstwo Zdrowia, aby uważało na szczepionki opracowane za granicą i zakwestionował to, jak szczepionki na koronawirusa mogły zostać opracowane tak szybko. „Powinieneś stać twardo. Szczepienia są niebezpieczne. Jeśli biały człowiek był w stanie wymyślić szczepionki, powinien był już znaleźć szczepionkę na AIDS; do tej pory znalazłby szczepionkę na gruźlicę; do tej pory znalazłby szczepionkę na malarię; do tej pory znalazłby szczepionkę na raka.” – powiedział. Powiedział, że Tanzańczycy nie mogą być wykorzystywani jako króliki doświadczalne w badaniach szczepionek.

„Ministerstwo Zdrowia musi wiedzieć, że nie każda szczepionka ma znaczenie dla naszego narodu. Tanzańczycy muszą uważać, abyśmy nie byli wykorzystywani do prób niektórych wątpliwych szczepień, które mogą mieć poważne konsekwencje dla naszego zdrowia” – dodał. „W pewnym kraju dziewczynki – w wieku poniżej 14 lat – zostały zaszczepione przeciwko temu, co nazywano rakiem szyjki macicy, ale później okazało się, że szczepienie miało uczynić je bezpłodnymi” – powiedział.

Ministerstwo zdrowia Tanzanii potwierdziło, że nie ma w planach przyjmowania szczepionek na koronawirusa. Potwierdzając słowa prezydenta, uznano, że nie jest też potrzebny lockdown w kraju.

Tanzania nie raportuje wyników zakażeń koronawirusem.

Władze afrykańskiego państwa przestały zgłaszać dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w połowie 2020 roku.

Warto dodać, że Tanzania jest jednym z nielicznych krajów na świecie, które nie wprowadziło dla podróżujących z Polski restrykcji w postaci obowiązkowego negatywnego wyniku testu na koronawirusa czy konieczności poddania się izolacji po przylocie. Okazuje się, że dla naszych rodaków ma to kluczowe znaczenie przy wyborze kierunku podróży. Tanzania (a szczególnie wyspa Zanzibar) jest w ostatnim czasie najchętniej wyszukiwanym kierunkiem wyjazdowym wśród Polaków.

Źródło: https://www.radiozet.pl/Podroze/Tanzania-krytykuje-lockdown-i-szczepionki-na-koronawirusa.-Chroni-nas-Bog

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210129415-Prezydent-Tanzanii-Nie-ma-potrzeby-lockdownu-Chroni-nas-Bog.html

One thought on “Prezydent Tanzanii ostrzega przed szczepieniami i krytykuje lockdown

  • 10 lutego 2021 o 00:38
    Permalink

    O kurde…Samuel L. Jackson 🙂
    A już serio to mam obawy jak długo pozwolą mu ten urząd dzierżyć

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *