W Korei stworzono chip który po wszczepieniu może kontrolować zachowania.

Koreańscy naukowcy stworzyli sterowany smartfonem, ładowany bezprzewodowo układ, który po wszczepieniu do mózgu może wpływać na zachowanie. W jednym z eksperymentów uzależnionym od kokainy szczurom badacze zablokowali chęć sięgania po narkotyk.

Zespół prof. Jae-Woonga Jeonga z Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) już w 2019 roku opracował sterowany smartfonem, montowany na głowie laboratoryjnych zwierząt chip, który mógł dostarczać do mózgu różnorodne aktywne substancje i z pomocą światła stymulować neurony.

Na bazie tego wynalazku stworzył miękki, wszczepiany do głowy, również zdalnie sterowany układ, który nie wymaga przy tym wyprowadzania na zewnątrz żadnych przewodów, ani wymiany baterii.

System składa się m.in. z sond o grubości ludzkiego włosa, które sięgają do wybranych części mózgu.

Jedną z głównych nowości jest przy tym system bezprzewodowego ładowania, który czerpie energie z niegroźnego dla tkanki, aplikowanego z zewnątrz zmiennego pola magnetycznego. Komunikacja jest natomiast prowadzona z pomocą łączności Bluetooth.

Korea wymyśla to, co opatentował w USA Bill Gates  z numerem patentu 0606060 – komunikację mózgu ludzkiego z komputerem, która nagrodza aktywność kryptowalutą.

Źródło: https://www.tvp.info/52014673/powstal-bezprzewodowo-ladowany-chip-kontrolujacy-mozg-tvp-info?fbclid=IwAR22T9HuE7_a9lzN9Jd3CkaY_JNGWgjd9_bErg2hFsnfD2U9Hnd29FdM7U0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *